ACADEMIC INTEGRATION COMPETITIVE EXCELLENCE

IN DIVISION I ATHLETICS

 

Harvard Captains 2002-03

SPORT NAME
Women's Crew (Heavy) Brown, Courtney Mary
Women's Crew (Heavy) Psutka, Sarah Patricia
Men's Cross Country Seidel, Matthew David
Women's Cross Country Nicholas, Claire Susan
Field Hockey Scott, Katherine Elizabeth
Football Rose, Neil Taylor
Lacrosse Moroz, Leslie Ann
Lacrosse Shaughnessy, Katharine Meghan
Soccer Cornish, Michael David
Women's Soccer Butler, Caitlin Ann
Women's Soccer Hodel, Kathryn Jill
Women's Volleyball Jellin, Melinda Jane
Men's Water Polo Fisher, Alexander Philip
Men's Water Polo Masterson, Michael Edward
Men's Alpine Skiing Myers, Ryan Richard
Men's Basketball Merchant, Brady Louis
Women's Basketball Ides, Kate Gretchen
Men's Fencing Schmidt, Benjamin Houghton
Men's Fencing Silver, Scott Evan
Women's Fencing Bei, Amy Kristine
Women's Fencing Blase, Elizabeth Clare Drumlanrig
Men's Ice Hockey Moore, Dominic Michael
Men's Ice Hockey Hagerman, Jamison Patten
Women's Ice Hockey Ingram, Kalen Jennifer Shirley
Men's Indoor Track Buckley, Taylor Gordon
Men's Indoor Track Seidel, Matthew David
Men's Indoor Track Traugott, John Mark
Women's Indoor Track Aguanno, Alaina Frances
Women's Indoor Track Furst, Ashley Virginia
Men's Nordic Skiing Feller, Ross Lawrence
Women's Nordic Skiing McLoon, Anna Lenora
Men's Squash Patterson, Dylan Joseph
Men's Squash Storch, Thomas Henry
Women's Squash Hall, Louisa Warren
Women's Squash Witcher, Ella Kai
Men's Swimming & Diving Shevchik, Daniel John
Men's Swimming & Diving Walker, William Courtland Churchfield
Women's Swimming & Diving Humphries, Jane Elizabeth
Women's Swimming & Diving O'Beirne, Rachael Erin
Men's Volleyball Bookman, Michael Ryan
Men's Volleyball Kowell, Alexander Preston
Men's Volleyball Mosier, Russell
Wrestling Jantzen, Jesse Daniel
Wrestling Picarsic, Nicholas Sebastian
Men's Crew (Heavy) Skey, Michael Joseph
Men's Crew (Light) Blannin, Nicholas Parker
Women's Crew (Light) Barnhart, Erin Lynn
Women's Crew (Light) Hertz, Jessica Rose
Men's Golf Harmeling, Taylor Orr
Men's Golf Jackson, Joseph Hagan
Women's Golf Chiampa, Meredith Smith
Men's Lacrosse Crocco, Andrew Charles
Men's Lacrosse Logigian, Douglas Tate
Men's Lacrosse Primm, Matthew Lee
Women's Lacrosse Brooks, Jennifer Ann
Women's Lacrosse Lavely, Vanessa Allen
Men's Outdoor Track Buckley, Taylor Gordon
Men's Outdoor Track Seidel, Matthew David
Men's Outdoor Track Traugott, John Mark
Women's Outdoor Track Aguanno, Alaina Frances
Women's Outdoor Track Furst, Ashley Virginia
Softball Brotemarkle, Kara Lynn
Softball Canham, Louisa Stockton
Softball Whitton, Tiffany Christina
Men's Tennis Choo, Oliver Churl-Jin
Men's Tennis Lingman, David Eric
Women's Tennis Bajin, Sanja
Women's Tennis Bergman, Courtney Shiral
Women's Tennis Lingman, Susanna Belle
Women's Water Polo Anderson, Elizabeth Groves
Women's Water Polo Miller, Alayna May
Women's Water Polo Peterson, Tiana Jeanne